answersLogoWhite

0


Best Answer

It all depends on quality, a gram of good weed should cost around, depending where you live, $10-$20 so doing the math it should come out to about $200-$400. That's if you are buying it in individual grams. If you buy 20 grams at once it should definitely be on the lower side of $200

User Avatar

Wiki User

12y ago
This answer is:
User Avatar
User Avatar

Landon Otis

Lvl 1
3y ago
So how much is 12.30 g
More answers
User Avatar

Wiki User

11y ago

West Coast- (1gram of tree is about the size of a 3D quarter)

Street :

1gram = $10 (10sac,dime)

1/8ounce = 3.5grams = $30 (dub)

1/4ounce = 7grams = $60 (a quarter,quad)

1/2ounce = 14grams = $100 (a half)

1ounce = 28grams = $200 (zip,onion,O)

1pound = 16ounces = $3000

Club :

1gram = $20

1/8 = $55

1/4 = $105

1/2 = $200

1ounce = $375

1 pound = NA

This answer is:
User Avatar

User Avatar

Wiki User

10y ago

20 grams of weed is alot. Considering the fact that most weed runs about 10$ a gram. Your looking at about 50-120$ just for 20 grams. But most likely, since you ask that means that you might be a novice to the hole game. But yes 20$ is alot that could get you blowed.

This answer is:
User Avatar

User Avatar

Wiki User

12y ago

depends were your at but usally it cost a dollar a .1 of a gram so 2 grams is around 20 bucks

This answer is:
User Avatar

User Avatar

Wiki User

10y ago

One gram is $20 or less depending on where you are. So it'll be $100 or less.

This answer is:
User Avatar

User Avatar

Anonymous

Lvl 1
3y ago

200

This answer is:
User Avatar

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: How much of 20 grams of marijuana worth?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp
Related questions

How much is 20 grams of 90 percent gold worth at an 1245.00 an oz?

20 grams of 90 percent gold at $1,245.00 an ounce is worth: $878.35


Possession of marijuana over 20 grams?

smoke it


How much time can you get for a offense marijuana in Virginia?

Up to 20 years for your first offense under 20 grams. If you had more than that, you will get 25 to life.


What is Florida penal code 893.13-5331?

Marijuana-possess - possess marijuana over 20 grams


How much is 20 grams of 14k gold worth?

more than i make in a month


Is two grams egual a dime?

No, a dime is equivalent to $10 worth of marijuana. It usually weighs out to 1/2 a gram. Two grams of weed will run you around $40.


How many grams of reggie are in a dub?

A "dub" typically refers to $20 worth of marijuana, which can vary in weight depending on the quality, but it is typically around 1-2 grams. "Reggie" is a slang term for lower quality or standard marijuana. So in a dub of reggie, you could expect about 1-2 grams.


How much marijuana do you have to possess to be arrested in Florida?

In Florida, possession of any amount of marijuana is illegal and can result in arrest. Penalties vary based on the amount possessed, prior offenses, and other factors.


How much money for 20 grams of gold?

As of October 14th, 2011, 20g of gold is worth $1082.64


How much is 3.5 grams of marijuana?

Generally speaking, the quality of the Marijuana plays a major role. Anywhere from $20 for regular chronic to $25 for kush (high quality)...although most Medical Marijuana clinics will start out at $30 a gram for kush.


How much is 20 pounds in grams?

20 grams = about 0.04409 pounds.


What is an eighth of an oz?

1/8 of an ounce = 3.5 grams Many people who ask this question are alluding to the price of marijuana. Keep in mind that buying marijuana is illegal at the federal level in the US. However, having a medical marijuana card (depending on your state statutes) may permit you to purchase and possess the herb. But below is what some WikiAnswers contributors say about the cost of marijuana in various cities: The price of 1/8 of an ounce or 3.5 grams: $30 in Spokane, Washington $40 in Seattle and New York $50 in Los Angeles $60 in San Francisco The general price of marijuana is $10 a gram. There are usually discounts for eighths. For higher quality, it's $20 a gram. 3.5 gram ~ $70. Depending on the supply, it can cost as much as $100, making an eight around $12, or sometimes in a 20-sack ($20 worth.)