answersLogoWhite

0

It all depends on quality, a gram of good weed should cost around, depending where you live, $10-$20 so doing the math it should come out to about $200-$400. That's if you are buying it in individual grams. If you buy 20 grams at once it should definitely be on the lower side of $200

User Avatar

Wiki User

13y ago

Still curious? Ask our experts.

Chat with our AI personalities

RossRoss
Every question is just a happy little opportunity.
Chat with Ross
EzraEzra
Faith is not about having all the answers, but learning to ask the right questions.
Chat with Ezra
ProfessorProfessor
I will give you the most educated answer.
Chat with Professor
More answers

West Coast- (1gram of tree is about the size of a 3D quarter)

Street :

1gram = $10 (10sac,dime)

1/8ounce = 3.5grams = $30 (dub)

1/4ounce = 7grams = $60 (a quarter,quad)

1/2ounce = 14grams = $100 (a half)

1ounce = 28grams = $200 (zip,onion,O)

1pound = 16ounces = $3000

Club :

1gram = $20

1/8 = $55

1/4 = $105

1/2 = $200

1ounce = $375

1 pound = NA

User Avatar

Wiki User

12y ago
User Avatar

20 grams of weed is alot. Considering the fact that most weed runs about 10$ a gram. Your looking at about 50-120$ just for 20 grams. But most likely, since you ask that means that you might be a novice to the hole game. But yes 20$ is alot that could get you blowed.

User Avatar

Wiki User

11y ago
User Avatar

depends were your at but usally it cost a dollar a .1 of a gram so 2 grams is around 20 bucks

User Avatar

Wiki User

13y ago
User Avatar

One gram is $20 or less depending on where you are. So it'll be $100 or less.

User Avatar

Wiki User

11y ago
User Avatar

200

User Avatar

Anonymous

4y ago
User Avatar

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: How much of 20 grams of marijuana worth?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp