answersLogoWhite

0

Subjects>Electronics>Shopping

What does 1 apple cost?

User Avatar

Anonymous

∙ 14y ago
Updated: 9/28/2023

An apple costs $.50 to $1.00

User Avatar

Wiki User

∙ 14y ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

What is the cost of 1 apple if 9 cost 3.15?

$0.35


Sam bought 10 oranges and 11 apples for 10.05 The total cost of 1 orange and 1 apple was 0.94 How much did 1 apple cost?

the answer is 0.47


How much is 1 share of apple stock worth today?

1 dollar bob


How much does 1 apple normally cost?

about 20 cents


How much does 1 kg of apple cost in India?

130


How much did the apple 1 cost when it first came out?

The Apple 1 went on sale in July 1976 at a price of $666.66.


How much will one apple cost if 5 apple cost 1dollar?

20 cents per apple


3 pears cost the same as 5 apples which is cheaper?

Well, if you are comparing 1 Pear to 1 Apple, then the apple is cheaper. But if you are comparing the bunch then neither of them are cheaper.


Why do apple mac books cost more but have less power?

1 simple fact: Design


It cost 1.50 for 2 apples How Much Does one apple cost?

Each apple costs 0.75


What is the average cost to upgrade Apple memory?

The average cost to upgrade the Apple memory is about twenty dollars depending on what sort of Apple product you own such as an Apple Pro Book or the Power Book.


What is the cost of per apple if 36 apples cost 4.32?

4.32/36 = 0.12 per apple ( 12 cents)

Trending Questions
How do you get your w-2 from best buy? How do you know when your package arrive by dhl? Where do you buy carpet dye? What stores are selling Christmas decorations now? The house board shop shiping and handling? Where to buy spike 99? Shopping trops to avoid? Is it easy shoplifting at kohls? Which website will give me the best deal on a new designer suit? What is light polution? Where can you find a Furry white throw blanket? Styles p net worth? How do you get a job as a professional shopper? Are all the payless shoe source stores the same size? Where can one purchase a grappling hook? What were some popular clothing stores in the mid 1990s? Where to buy Seally Mattresses.? What could result in some people being priced out of the option to buy a home? What shops sell rocking chairs for children? How old must you be to make a hot topic account?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Answers.com | Lunias Media Inc. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.