answersLogoWhite

0

Around $12 - $15 sf

User Avatar

Wiki User

15y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much per square foot for congoleum duraceramic floors?

Most congoluem duraceramic floors cost around $3.59 per s/f. How much it costs to replace it depends on how big the area of your floor is and whether you plan on installing the floors by yourself or hiring someone else to do it.


What is the specific weight of cement grout?

Cement mortar, also referred to as cement grout, weighs 2.162 gram per (cubic centimeter) or 1.25 ounce per (cubic inch).


Price per sq ft to lay tile in alberta?

The per square foot to lay tile in Alberta depends upon the type of tiled being installed.


How much is dura-deck per square foot installed?

The cost of Dura-Deck installed can vary based on factors such as location, installation complexity, and specific product features. Generally, you can expect the price to range from $5 to $15 per square foot installed. It's advisable to get quotes from local contractors for a more accurate estimate tailored to your project.


How many cement grout bags per 1 cubic meter of concrete?

one bag


What is the price per square foot for 18 inch tile in Tampa fl?

There are way too many variables to consider to answer this properly. What type of tile? Installed or just to buy?


How to Convert price per pound to kilograms per pound?

You need to divide the price per pound by the price per kilogram. (Price per pound)/(Price per kilogram) = Kilograms per pound Alternatively, I could just tell you that 1 pound = 0.45359237 kilograms


The price per kg is 91.71. What is the price per pound?

41.69 per pound.


How do you convert price per kilograms to price per pound?

A kilogram is 2.2 pounds. So divide the price of a KG by 2.2 and that is the price per pound.


How do you convert price per ton to price per bushel?

To convert price per ton to price per bushel, you need to know the weight of the commodity in a bushel. For example, corn has a standard weight of 56 pounds per bushel. First, convert the price per ton to price per pound by dividing by 2,000 (since there are 2,000 pounds in a ton). Then multiply the price per pound by the number of pounds in a bushel (e.g., 56 pounds for corn) to get the price per bushel.


What is the price per ton of sodium?

sodium price per ton


Is freon the same as R 22 and what is the price per pound for freon?

Freon is another commonly used name for refrigerant, which can include R22, R410, and R12. The price per pound depends on which type, and should be only installed or sold by a certified technician. In most countries, the release or use of refrigerant by uncertified individuals is illegal.