answersLogoWhite

0

It sometimes is. Fresh fruit and produce have become incredibly expensive, as have pure juices. A 2 liter bottle of soda is much cheaper than a half gallon of juice. Sad commentary on our society.

User Avatar

Wiki User

12y ago

Still curious? Ask our experts.

Chat with our AI personalities

ProfessorProfessor
I will give you the most educated answer.
Chat with Professor
LaoLao
The path is yours to walk; I am only here to hold up a mirror.
Chat with Lao
BlakeBlake
As your older brother, I've been where you are—maybe not exactly, but close enough.
Chat with Blake

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: Is balance diet an expensive diet?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp