$1.15
$100
Well, isn't that just a happy little math problem? If we start with 20 oranges and 3 were bad, we can calculate the percentage by dividing 3 by 20 and then multiplying by 100. So, 3 divided by 20 equals 0.15, and when we multiply that by 100, we find that 15% of the oranges were bad. Remember, mistakes are just happy accidents in the world of math!
If 100 envelopes cost 79 cents, the cost per envelope is 0.79 cents divided by 100, which equals 0.0079 cents per envelope. For 250 envelopes, the cost would be 250 multiplied by 0.0079 cents, totaling approximately 1.975 cents. Therefore, 250 envelopes would cost about 1.98 cents when rounded to two decimal places.
Where I live, concrete is now $100 per cubic yard, or $500 total. That is for a local delivery.
That will vary from store to store and day to day
Tropicana 100 percent 1 L juice orange contains 16 oranges
This is sort of mixing apples and oranges. There are 100 pence in a pound. There are 100 pennies in a dollar.
100 nike baceballs cost 1,995 dollars.
Oranges and grapefruit are not sold in tubs, but bushels. So your question has no validity.
$100
$100
about £100
100%
About $100
£100
Is it 100