answersLogoWhite

0


Best Answer

Answer

It depends on the kind of marijuana that you're buying, but it is usually sold in gram increments, and a gram usually costs between $10-$20.

So if there are 28.5 grams in an ounce, an ounce would cost between $285-$570.

So then 6 ounces would cost anywhere from $1710-$3420.

That's all theoretical numbers. Typically, the more you buy at a time, the less that you pay per gram/ounce.

User Avatar

Wiki User

13y ago
This answer is:
User Avatar
More answers
User Avatar

Wiki User

14y ago

Depending on what kind of weed you get, 14 ounces, 2 ounces short of a pound, it could cost around $2500.

This answer is:
User Avatar

User Avatar

Wiki User

11y ago

mid.40-50$. loud pak.200-240$

This answer is:
User Avatar

User Avatar

Anonymous

Lvl 1
4y ago

200

This answer is:
User Avatar

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: How much would 6 ounces of marijuana cost?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp
Related questions

How much would a quarter of medical grown marijuana cost?

35$


How much a half of pound of marijuana weight?

a half a pound, or 8 ounces. which would round up to (depending on the kind of marijuana) from $1700 to $1800. You're crazy if you want to waste that much money on marijuana. HAHA.


.44 ounces of truffles cost 13.20 how much would 1 pound cost?

422.40


How much should 2 ounces of weed weight?

I would have to say that two ounces of marijuana equals to but not limited to a really fun time!!


How much would a gallon of water cost if it was 2 per 20 ounces?

12.8


How much marijuana can you buy from an AZ dispensary?

Arizona limits it to 2.5 ounces of marijuana per 2 weeks, or 14 days, that you can buy from dispensaries. They track it when you use your marijuana card, and that's how they regulate how much you can buy and use each month, which is capped at 5 ounces of medical marijuana. (I found this information at: cannabisdoctorsnetwork.com).


How much does a gallon of marijuana weigh?

A gallon of marijuana does not have a standard weight as it depends on the density and moisture content of the marijuana. On average, a gallon of dried marijuana would weigh around 3-5 pounds.


If 96 ounces of water cost 1.00 then how much does it cost for 270 ounces?

Divide 270 ounces by 96 ounces = $2.81 USD


How much is postage cost for 9 ounces to Canada?

How much does it cost to send a padded envelope to canada weighing 9 ounces


What does it cost for sixteen ounces of bread?

Twice as much as 8 ounces.


How much marijuana can a person legally possess in Washington State?

A qualified medical marijuana patient can posses up to 24 ounces and 15 plants.


How much does a possession of marijuana ticket cost in California?

$5,000,000