It is all depending on what kind of weed you want and where you live.
75
One pound = 16 ounces 16 ounces divided by 8 = 2 ounces
Depends what type. Why would you want to buy 1000 grams of weed anyway? It would take up much space
1 Ounce=28 Grams 1/2 Ounce=14 Grams 1/4 Ounce=7 Grams 1/8 Ounce=3.5 grams :)
Yes, there are 448 grams in a pound of weed.
The price of 12 grams of weed can vary depending on factors such as quality, location, and seller. On average, it can cost anywhere from $60 to $150. It's important to check with local dispensaries or dealers for accurate pricing.
A quarter of weed weighs 7 grams.
A zip of weed consist of 28 grams this particular deal may cost you anywhere from 230 dollars to 300 dollars depending on who you are reteieving it from.
453.59237 grams
there are 8 eighths in an ounce..hence the name eighth referring to 1/8 of an ounce.
A stick cost $25 that's 1.2 grams a fifty costs $50 3 grams a hundred is $100 6.5 grams a half ounce is $200 14 grams a ounce is $350 28 grams
4.20 grams