answersLogoWhite

0

Two shillings and sixpence for a one gallon tub of vanilla.

In the US I could get a single scoop cone for .10 and a double for .15. I remember the cost of a half gallon ranging from .39 to .69. It all was very good ice cream.

User Avatar

Wiki User

14y ago

What else can I help you with?