answersLogoWhite

0

about $0.10 in the 1930's things were not very expensive. doughnuts were only $0.01 each! Today they are like $0.50 I hope this helps everyone!

User Avatar

Wiki User

11y ago

Still curious? Ask our experts.

Chat with our AI personalities

FranFran
I've made my fair share of mistakes, and if I can help you avoid a few, I'd sure like to try.
Chat with Fran
EzraEzra
Faith is not about having all the answers, but learning to ask the right questions.
Chat with Ezra
TaigaTaiga
Every great hero faces trials, and you—yes, YOU—are no exception!
Chat with Taiga
More answers

It cost money... just a guess though.

User Avatar

Wiki User

14y ago
User Avatar

15 cents 15 cents

User Avatar

Wiki User

16y ago
User Avatar

It cost a penny or more

User Avatar

Wiki User

15y ago
User Avatar

400 dollars

User Avatar

Wiki User

16y ago
User Avatar

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: How much slice of pizza cost 1930?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp