answersLogoWhite

0

IN the U.S. Cocaine goes for about 50-100 dollars per gram... depends where you are and the quality of the product.

But as with anything else the more you buy the less you pay.... and the more potential profit / deal you get.

For examlpe a half ounce (14 grams) goes for anywhere from 350-600 (again depending on the demand and the quality of the product.)

User Avatar

Wiki User

11y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much would a half ounce of cocaine cost in Florida?

300 dollars USD


How much is it for a half of ounce of cocaine?

$500


How much does a sixteenth of cocaine weigh?

How many grams are there in a sixteenth of crack cocaine


How much baking soda to a half ounce of cocaine?

How much


How much would an ounce of cocaine cost in Miami?

Approximately 10 yrs . .


How much coke is one half ounce?

One half ounce is equivalent to approximately 14.2 grams. In the context of cocaine, this amount is often referred to as a "half ounce" or "half zip." It's important to note that the possession and distribution of cocaine is illegal in many places and can have serious legal consequences.


How much does one ounce of cocaine weigh?

Just about one ounce ;-)


How much does cocaine cost ounce?

between 100 and 350 depending on location and quality


How much does a half ounce of kush cost?

around $200


How much does a half ounce of marijuana cost in Los Angeles?

$120


Is it possible to use half and ounce of cocaine daily?

that's 14g yes? Well the average lethal dose in mice was 95.1 mg/kg. So a human weighing 80kg could handle 7608mg or 7.608g. Since cocaine has a half life of 1 hour it would be possible to use a half ounce of cocaine in one day without overdosing but why on earth would you want to do that much?


How much is an teener of cocaine?

Buying for personal use the amounts are usually under an ounce. an ounce will be about $1000-$1500 depending on quality. Then its usually cut with something. $150 for 3.5 grams is pretty typical. This is an 8 Ball. A T-ner is 1.75 grams that's $75-$90. a gram is usually about $30-$50.