answersLogoWhite

0

The price of a jack in the box depends upon the source from where an individual buys it from. These toys can be purchased from a specialty toy store, chain stores, or online retailers for normally $20-$30.

User Avatar

Wiki User

12y ago

What else can I help you with?

Related Questions

What toy starts with letter J?

Jack-in-a-box Jack-in-a-box


Things found in a toy box that begin with the letter J?

Jack-in-the-Box is a toy found in the toy box. Jacks are found in the toy box.


How does the Jack in the box toy work?

twist the handle, then pop! the jack in the box is staring right at you!!!!!!


In a rebus puzzle what does jack box mean?

If the word 'jack' is placed between the letters that spell 'box', or if the word jack is placed in an otherwise empty box, the solution is 'jack in the box'. A 'jack in the box' is a toy. A jester (jack) pops up when the box is opened. its "Jack in a box"


How much to make Toy Story 3?

According to Box Office Mojo, it cost $200 million to produce Toy Story 3.


What is a jack-in-the-box toy used for?

amusement (generally of children)


The lion sprung out of the bush as if it were a jack-in-the-box toy?

simile


Who invented a jack in a box toy?

Your father's left nut.


What is a toy that begins with the letter j?

jack in the box jump rope


What is a Jack in a box?

A Jack in the box is a toy that when you push the lever a round it plays pop goes the weasel and when that's done it opens and a joker pops out. A Jack in the box restaurant is a fast food place.


Name a toy with the letter j?

Jack in the box, jumprope, jungle gym,...


The children's toy Jack-in-the-box often plays which melody?

The children's toy Jack-in-the-box typically plays the melody of "Pop Goes the Weasel." This catchy tune is often associated with the surprise element of the toy, as the lid pops open and the figure jumps out. It's a classic nursery rhyme that adds to the playful experience of the toy.