answersLogoWhite

0

BROWN SUGAR:

  • 1 lb. brown sugar = $0.89
  • 2.25 cups packed brown sugar = 1 lb.
  • $0.89 / 2.25 cups = $0.395 per cup of brown sugar
  • $0.024 per Tablespoon, $0.0082 per teaspoon

GRANULATED SUGAR:

  • I bought a 5-lb. bag for $1.89. Probably not the cheapest.
  • $1.89 / 5 = $0.378 per pound of sugar
  • 2.25 cups = 1 lb.
  • $0.378 / 2.25 = $0.168 per cup of sugar

But i think that good sugar will cost about 300 Dolla

User Avatar

Wiki User

14y ago

Still curious? Ask our experts.

Chat with our AI personalities

BeauBeau
You're doing better than you think!
Chat with Beau
JudyJudy
Simplicity is my specialty.
Chat with Judy
SteveSteve
Knowledge is a journey, you know? We'll get there.
Chat with Steve
More answers

About how much my penis costs on a nice date

User Avatar

Wiki User

12y ago
User Avatar

18 cents per cup

User Avatar

Wiki User

14y ago
User Avatar

half a cup is half a cup

User Avatar

Wiki User

15y ago
User Avatar

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: Cost of 1 cup of sugar?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp