1 Ounce=28 Grams
1/2 Ounce=14 Grams
1/4 Ounce=7 Grams
1/8 Ounce=3.5 grams
:)
Chat with our AI personalities
An 8th of weed is about 3.5 grams of weed. An 8th cost around 20-25- or 30 depending on its potency.
an ounce is about $300 depending on what you're getting and where you are. 300 divided by 8 is 37.5. common price is $50 though.