answersLogoWhite

0

Subjects>Food & Drink>Food

How many ounces does a chipotle cup have?

User Avatar

Anonymous

∙ 11y ago
Updated: 4/28/2022

6 ounces.

User Avatar

Wiki User

∙ 11y ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

How many ounces are in a cup of dry vermouth?

There are 8 ounces in a cup of dry vermouth.


How many ounces of tofu in 1 cup?

there is 8 ounces in 1 cup


How many ounces are in a fliud cup?

1 cup = 8 ounces 1 ounce = 0.12 cup


How many ounces is one cup?

One cup is 8 ounces!


How many ounces in a third cup?

1 cup = 8 ounces, so 1/3 cup = 2.66 ounces.


How many ounces are in a full cup?

1 cup = 8 fluid ounces


How many ounces ina cup?

There are 8 fluid ounces in a cup.


How many ounces to the cup?

1 cup = 8 ounces 1 ounce = 0.12 cup


How many ounces of dry mustard are in a cup?

There are eight ounces in a cup, no matter what's in the cup.


How many ounces cup of ice cream Are in one cup?

There are 8 liquid ounces in a cup


How many ounces in a half cup?

16 half ounces 1 cup = 8 ounces 1 ounce = 0.12 cup


How many ounces in a fluid cup?

8 fluid ounces = 1 cup

Trending Questions
How do jellyfish use energy? How many ounces of flour in a cup? Founder of a 140 year old global company supplying food to 200 countries? Can sodium chloride produce Electricity? Compund in soy sauce? The method used to make fairy cakes? What are the rooms called in a pyramid? What food group is cornbread in? How many calories in a pound of beef? How many calories in a portion of broccoli? How much ground beef to make chilli for 50 people? Do stores sell Waffle House waffle mix? I think i might be pregnant i feel bubbly movements and taps on the left and right side of my stomach could this be the baby moving? What different flavors of popcorn do Dale and Thomas Popcorn produce? How much sugar is in corona light? Where are most chickens from? What is an example of a Mojave Desert food chain? How many types of sushi are there? How many people does a 9 pie serve? Carl bought 2 jars of relish at a cost of 0.87 per jar He also bought 2 cans of tuna at a cost of 0.28 per can How much did Carl spend on relish Do not include in your answer?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Use Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Infospace Holdings LLC, A System1 Company. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.